Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş, Türkiye’ye Libya’daki tüm paralı askerlerin sınır dışı edilmesi konusundaki destek çağrısını yineledi

Avatar

Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Libya’daki tüm yabancı güçlerin Libya’dan çıkarılmasının önemini bir kez daha yineledi.


Libya Dışişleri Bakanı Necla Manguş, Türkiye’yi Libya’nın egemenliğini koruma konusunda tüm yabancı güçlerin ve paralı askerlerin ülkeden çıkarılması konusunda Ulusal Birlik Hükümeti (GNU) ile birlikte çalışmaya çağırdı.


Necla Manguş, Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Türkiye’yi ateşkes anlaşmasının uygulanması ve Berlin Konferansı’nın ortaya koyduğu parametreler konusunda bizimle işbirliği yapmaya çağırıyoruz” dedi.


Dışişleri Bakanı Necla Manguş; “Türkiye ile Libya arasındaki ilişkilerin her ilki ülkenin ortak çıkarlarına uygun olacak şekilde geliştirilmesi konusundaki istekliliğimizi bir kez daha teyit ediyoruz” dedi.

BENZER İÇERİKLER

YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

MAKALELER