Hakkımızda


Dış politikada geçmişten gelen birikim, bilgi ve tecrübe potansiyelimizle ,akılcı ve ampirik yaklaşım tarzıyla farkındanlığımızı ortaya koyarak “doğru ve tarafsız bilginin kaynağı” olarak ilk elden sizlere kaliteli ve özgün hizmet vermeyi amaç edinmiş bulunuyoruz.


Derginin amacı, dış politikada sınırlar ve disiplinler arasında bilgi alışverişini kolaylaştırmaktır.Bu bağlamda,uluslararası entelektüel camianın ilgisini çekmeye ve değer katmaya yönelik hem ampirik, hem akılcı ,hem de teorik çalışmalara dayalı salt ekip çalışması ruhuyla analitik ekol( ecole analitique) ve özgün araştırmalar yayınlamayı hedefliyoruz.


Dış politikada hedef kitlemiz olan siz değerli takipçilerimize güçlü ve konularında uzman, birikimli ve geniş yelpazeli kadromuzla bu alanda iddialı olarak var olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.


Global Diplomasi, saydam bir yaklaşımla küresel çapta etki alanını sürekli optimize etmek suretiyle takipçi ve okuyucunun ideal beklentilerini karşılayabilecek konumda olmayı hedeflemektedir. İyi bir strateji ve en özlü anlatımla en doğru kitleye en kısa zamanda ulaşmak ve en doğru yerde olmak ana ilkemiz olduğunu ifade etmek isteriz.


Okuyucu kitlesi sağlam ve güvenilir bilgiye ulaşabilecekleri güvenilir, fikir arayışı içerisinde oldukları bir gerçektir. Bu nedenle Global Diplomasi, fikri düzlemde sağlam anahtar rolü üslenmeyi kendine amaç edinmiştir. Artık sadece palyatif çözüm odaklı içerikleri yayınlamak yeterli olmaktan uzaktır. Her şeyden önce içeriği, ilgi düzeyi, kalitesi ve optimizasyonu ön planda yer alması gereklidir.


Bu nedenle, dış politikadaki gelişmelere bağlı olarak güvenilir bilgi kaynağı, destek, uzmanlık ve işin otoritesi olmak siz değerli takipçi kitlesi için giderek daha büyük önem arz etmektedir.


Bu cümleden olarak, zengin içerik, benzersiz bakış açısı ile bu konudaki deneyimlerimizi ekleyerek, “artık siz buraya aitsiniz” demek suretiyle, saygı ve güveninizi kazanarak, global ölçekte bir referans adresi olmayı amaçlıyoruz.


Global Diplomasi, dış politika konusunda öncelikli ve önemli dosyaları belirliyerek en stratejik zamanlama ile net ve kapsamlı analizler yapmak suretiyle gerçekleri dile getirerek, gerçekçi analitik çözüm önerileri ile geniş kapsamlı etki alanları oluşturmaya gayret eder.


Ezcümle, “dış politikanın arkasındaki aktörler” olarak güvenilir ve alanlarında uzman ekip üyeleri ile global düzlemde “ kilidi açmak için hep birlikte varız.” Evet, artık yalnız değilsiniz. İyi ve özgün yazı yazan,araştırma ve analiz yapan tecrübeli kişilerin gün geçtikçe iyice azaldığını üzülerek belirtmek isteriz . Oysaki iyi, kapsamlı, nitelikli ve doyurucu yazı ve analizler okumak isteyen milyonlarca okuyucu kitlesinin var olduğunu göz ardı edemeyiz. Bu nedenle diyebiliriz ki, iyi bir web sitesi olmanın sorumluluğu ile yayınımızın ulaşabileceği hedef kitlelerin genişliği oranında sizinle var olup, büyüyor olmanın tatlı heyecanını şimdiden yaşıyoruz.


Saygılarımızla
Global Diplomasi